24. december 2030 - 12:00

Skrętek. Żegnaj Przyjacielu Psie. | Poland | dinsdag, 24. december 2030

7 marca 2016
Zadzwoniła Monika. Odszedł jak żył. Cichutko, we śnie.
Dziękuję Monice I Robertowi za opiekę nad zajefajnym staruszkiem.

Skrętek. Żegnaj Przyjacielu Psie.

---

Od stycznia stałem się grupą Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych pod nazwą Cerber w przyszłości będzie to samodzielna fundacja.

Taka zmiana powoduje, że ludzie się gubią bo nie wiedzą o co chodzi, szczególnie gdy ktoś nie śledzi na bieżąco. Skrętek prawie półtora roku czeka w hotelu na dom. Grono fanów mocno stopniało, a wraz z nimi fundusze.

Historia Skrętka jest tak samo dość nudna i dość ciekawa z pewnych względów. Historia starszego psa po paraliżu ze skręconą główką bez swojego człowieka. Został znaleziony jako bezdomny w Grudziądzu. Trafił do Węgrowa. Ktoś go tam wypatrzył i dał nam o nim znać. Pojechaliśmy po niego, ale nie wydano nam go za pierwszym razem. Dopiero tydzień później Skrętek ruszył do Warszawy do miejsca gdzie miał czekać na swój dom. Niestety z powodu różnych zawirowań zatrzymał się w miejscu awaryjnym. Gdzie okazał się wspaniałym i bezproblemowym psiakiem. Byliśmy wspierani na początku przez fundację 4dogs, ale i oni mają swoje problemy. Od maja Skrętek jest na moim utrzymaniu. Naszym. Mógł po jakimś czasie dotrzeć, do miejsca gdzie pierwotnie miał trafić, do Chaty Zwierzaka, ale stwierdziłem, że nie ma sensu zmieniać mu już miejsca, które dobrze poznał na inne. Jedynie na dom , który go pokocha.

Skrętek to nieduży psiak w średnim wieku. Do szczęścia potrzebuje niewiele, miseczki pełnej jedzenia, ciepłego kocyka i spokoju. Skrętek nie jest psem kłopotliwym, ale wymaga pomocy przy wchodzeniu i wychodzeniu z domu, ponieważ ma małe problemy z koordynacją. Pies praktycznie nie widzi, ale rewelacyjnie radzi sobie w domu i na podwórku. Nauczył się żyć ze swoją ułomnością i porusza się ostrożnie, tak, że nawet jak na coś wejdzie to nie robi sobie krzywdy. Skrętek żyje w zgodzie z innymi zwierzętami. Trzeba jednak zwracać uwagę, żeby nikt mu nie dokuczał, bo nie potrafi sam się obronić i odpędzić natręta.

Kontakt w sprawie adopcji
Jacek 602 378 012
cajusjacek@gmail.com
---
Konto do wpłat:
Bank BPH
IBAN: PL 35 1060 0076 0000 3300 0084 0046
SWIFT: BPHKPLPK
Pay Pal: cajusjacek@gmail.com

dopisek Skrętek