11. november 2025 - 11:00

Jak uzdrowić nasz chory kraj. | Poland | dinsdag, 11. november 2025

Politycy wszystkich partii mają nas w dupie, nie chcą z nami rozmawiać bo niby nie mają czasu więc zrobimy to sami.
W tym wydarzeniu będzie spis wszystkich propozycji i pomysłów jak uzdrowić nasz chory kraj Polskę.
Jak macie jakieś propozycje wpisujcie je jako komentarz do przypiętego posta. Co jakiś czas będziemy je dopisywać listy głównej. Tablica jest zablokowana z powodu spamu.
Kopia pomysłów będzie na naszym blogu.
http://zdrowykraj.blogspot.com/p/postulaty.html
1. Obligatoryjne prawo do referendum przy zebraniu 500 tys. podpisów. Referendum bez wymogu frekwencji -głosują tylko zainteresowani. Przy braku frekwencji (poniżej 50%) jeśli 60% głosujących jest za projekt przechodzi.
2.Każdy powinien mieć prawo ściąć dowolne drzewo na swojej posesji (z wyjątkiem oznaczonych pomników przyrody). Urzędników którzy obecnie to kontrolują zwolnić.
3.Kara śmierci i konfiskata mienia całej rodziny (włącznie z dziećmi) jako najwyższy wymiar kary za korupcję, pedofilię, fałszerstwo wyborcze, morderstwo z premedytacją, 3.Kara śmierci i konfiskata mienia całej rodziny (włącznie z dziećmi) jako najwyższy wymiar kary za korupcję, pedofilię, fałszerstwo wyborcze, morderstwo z premedytacją, Za wielokrotne działanie z premedytacją przeciwko dobru innym na szeroką skalę... (np. Media, bankierzy, grupy przestępcze tzw loże itp) jakie inne? jakie inne?
4. 40 letni emeryci do pracy.
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/by%C5%82y-rzecznik-policji-otwiera-firm%C4%99-na-emeryturze-zus-nie-zawiesi-mu-wyp%C5%82at/ar-BBmSpXA?li=AAaGjkQ&ocid=SL5MDHP
5. Emerytury i renty (najczęściej aparatczyków) powinny być opodatkowane 99% powyżej kwoty 2500 zł netto.
http://niezlomni.com/?p=25171
6. Rozwiązanie problemu kredytów we frankach:
"Jedyne uczciwe rozwiązanie tego problemu to rozliczenie umów na takich samych warunkach jak kredyty w PLN udzielane w analogicznym okresie (a nawet dniu - jeżeli bank nie udzielał kredytów w PLN, to bierzemy najlepsze warunki jakie były na rynku). Proste i uczciwe. Do zaakceptowania przez banki, ale frankowiczom oporniki się włączają. Oni by chcieli mieć przewalutowane po kurcie z dnia uruchomienia, a oprocentowane dalej wg dotychczasowyc zasad. WIBOR + marża od uruchomienia i kurs z tego dnia, albo nic. Wszystko pomiędzy będzie napluciem w twarz tym, którzy mają kredyty w PLN."
7. Pół roczna zasadnicza służba wojskowa nastawiona na obronę kraju.
8. W przypadku stwierdzenia przez sąd (komisję śledczą) że jakaś organizacja czy partia polityczna miała charakter przestępczy wszyscy członkowie tej organizacji (partii) wraz z rodzinami (dziećmi) podlegają konfiskacie całego mienia z wyjątkiem jednej nieruchomości niezbędnej do mieszkania. Do tego kary więzienia (kolonii karnej) adekwatne do czynów.
9. Zakaz odbierania dzieci pracującym (lub mającym prawo do zasiłku) rodzicom z powodu niskich dochodów lub złej sytuacji materialnej.
10. Zamiast biurokratycznego dodatku 500 zł na dziecko kwota wolna od podatku ok. 32 000 zł na dziecko (przy podatku 19%). Wyjdzie na to samo a do tego praca będzie premiowana. Będzie opłacało się pracować. Jeśli ktoś nie zarobi tych 32 tys. i nie odliczy tych 6 tys. wtedy Urząd Skarbowy dopłaca różnicę rodzinie. Żadne wnioski i urzędnicy do tego nie będą potrzebni. Reasumując: Kwota wolna na dorosłego 12 tys. zł, na każde dziecko 32 tys. zł. co daje ok. 6000 zł rocznie czyli 500 zł./ mies.
11. Cofnięcie wiz i pozwoleń na pracę w Polsce wszystkim Ukraińcom (kilkaset tysięcy osób) do czasu zaprzestania czczenia morderców z UPA jako ich bohaterów narodowych na Ukrainie. Niech jadą na Ukrainę i zrobią z tym porządek, wtedy zaczniemy rozmawiać.
12.Umowa dwustronna o nieagresji z Rosją. Rosja przekazuje Polsce Królewiec jako symboliczne odszkodowanie za Katyń, Kresy północno-wschodnie jako zadośćuczynienie za Stalinizm (rekompensując Białorusi straty terytorialne). W zamian Polska zobowiązuje się nie uczestniczyć w żadnej wojnie w jakimkolwiek zakątku świata przeciwko Rosji. Polska zobowiązuje się nie wpuszczać żadbych obcych wojsk na swoje terytorium ani budowy żadnych obcych instalacji czy baz NATO na swoim terytorium. Polska pozostaje w NATO ale jest neutralna wobec Rosji. Rosja w ten sposób odsuwa od siebie NATO i jednocześnie udowadnia dobrą wolę w stosunku do Polski. Rosja i Polska znoszą wszystkie bariery celne wobec siebie i żyją w przyjaźni.
W latach '90 Rosja proponowała nam zwrot Kresów ale wtedy Polską nie rządzili Polacy...
13. Wypowiedzenie Traktatu Lizbońskiego. Powrót do Europy Wolnych Narodów ze wspólną strefą ekonomiczną.
14. Opłata za zanieczyszczanie powietrza na MPK (300 zł./mies) lub zakaz wjazdu na teren miast samochodów napędzanych ON oraz benzyną ze względu na zanieczyszczanie powietrza przez te samochody. LPG - OK. Dzięki temu tańsze bilety MPK oraz czystsze powietrze którym da się oddychać.
15. Lustracja, rozliczyć komunistów i wszystkie partie, ich członków i rządy po '89 roku. Konfiskata majątku i więzienie za działanie na szkodę Polski.
16. Nacjonalizacja 75% akcji wszystkich "sprywatyzowanych" firm które przed '89 rokiem były państwowe. Znacjonalizowane akcje przekazać w formie spłaty dla emerytów.
17. Zakaz wydobycia jakichkolwiek surowców na terenie Polski przez firmy zagraniczne.
18. Studia wyższe, akademiki i wyżywienie bezpłatne dla każdego ale po ukończeniu każdy spłaca całe koszty w ratach przez cały okres zatrudnienia po ok. 100 zł./mies. Obecnie biedni opłacają w podatkach studia bogatym (tym których stać na studiowanie i utrzymanie).
19. Średnia płaca w urzędach nie może być wyższa niż 2/3 średniej płacy w sektorze prywatnym.
20. Kredyty hipoteczne dla ludności bez marży udzielane przez banki państwowe lub NBP. Kredytobiorca płaci tylko WIBOR.
21. NBP z rezerw spłaca dług państwa, może skupować obligacje skarbowe, prowadzić działalność gospodarczą, kupować akcje firm (szczególnie strategicznych) oraz ziemię jako rezerwa zamiast papierów wartościowych które w czasie wojny są tyle warte co papier toaletowy.
22. Podatek katastralny od nieruchomości mieszkaniowych/działek na terenie miast jeśli liczba nieruchomości przekracza liczbę osób w rodzinie: 0% za pierwszą nieruchomość, 1% za drugą nieruchomość, 2% za trzecią nieruchomość itd.. Analogiczne podatki od nieruchomości komercyjnych: 0% za pierwszą nieruchomość, 1% za drugą itd.. Do tych podatków wliczane są nieruchomości na terenach dowolnych miast na Świecie. Jeśli zagraniczny właściciel (lub udziałowiec w firmie) posiada nieruchomość w Polsce a ma inną za granicą płaci podatek w Polsce.
23. Likwidacja KRUS, emerytów rolników utrzymują ich dzieci (spadkobiercy) którzy przejęli po nich ziemię. 10 ha to ok. 200 tys. zł. Rolnicy nie płacili by żadnych składek tylko ubezpieczenie zdrowotne.
24.Przywrócenie ilości lekcji historii.
25. Skoro wiadomo, że nie ma niezależnych dziennikarzy to trzeba zrobić rozwiązanie sprawiedliwe, każdej partii przydzielić czas antenowy proporcjonalny do poparcia w wyborach. Ma ktoś lepsze rozwiązanie?

cdn.